Aktuality ze světa CNG

SEAT nabízí mini-automobily na zemní plyn

Španělský výrobce SEAT připravil verzi CNG svého automobilu Mii City Car o délce 3,55m vhodné pro využití ve městech, a snízkou hmotností 854kg, která zaručuje hbitost v provozu. V prodeji bude do konce roku 2011 v třídvéřovém provedení zatímco pětidveřové provedení bude na trh uvedeno v roce 2012. Na evropském kontinentu bude tento malý SEAT nabízen s pohonem na CNG, který snižuje emise CO2 na pouhých 86g/km, a činí tak z modelu Mii jeden z nejčistších automobilů na světě. Zatím jsou všechny verze k dostání ve Španělsku, v Evropě budou v prodeji od 2. čtvrtletí roku 2012.

Zdroj: Seat/Škoda, NGV Journal, 4.10.2011

Rakousko zvyšuje počet vozidel na zemní plyn

Podle nejnovějších údajů rakouského statistického úřadu bylo za prvních šest měsíců letošního roku zaregistrováno skoro 300 čistých vozidel na zemní plyn, a to 199 osobních automobilů a 99 nákladních vozů. Nyní je v provozu více než 6 tisící vozidel na zemní plyn.

Více než čtvrtina nárůstu počtu vozidel byla zaznamenána ve Vídni, která má 19 plnících stanic CNG a největší míru penetrace vozidel na zemní plyn. Ve městě je provozováno na 2 400 vozidel na zemní plyn. Druhé je Tyrolsko, kde se oproti stejnému období roku 2010 počet vozidel na zemní plyn ztrojnásobil. Horní Rakousko s 50 novými vozidly na CNG se umístilo na třetím místě.

Síť plnících stanic CNG se v Rakousku rozšířila – na téměř 180 plnících míst CNG (jde o jednu z nejhustějších sítí v Evropě). V porovnání s benzinem či motorovou naftou dosahují úspory kolem 50 procent. Řidičům vozidel na zemní plyn jsou určeny pobídky: 1.000 eur od města Vídeň a od Wien Energie a snížení daně NOVA o 500 eur (jednorázová daň na nové osobní automobily splatná ještě před registrací vozidla), neboť vozidla na CNG vypouštějí menší objem CO2.

Zdroj: Statistik Austria, NGV Journal, 1. září 2011

Německo: Zásobování CNG v Krefeldu

Další nová plnící stanice pro veřejnost bude sloužit řidičům v Krefeldu (v okrese Uerdingen), čtvrtmilionovém velkoměstu v Severním Porýní-Vestfálsku), k jejímu vybudování se spojily společnosti E.ON a Shell. Řidiči vozidel na CNG z Krefeldu mají nyní CNG k dispozici na více než 20 čerpacích stanicích v dosahu do 25 km od Krefeldu.

V současné době je v Německu v provozu více než 9 tisíc vozidel s pohonem na zemní plyn a síť plnících stanic CNG zahrnuje asi 900 stanic, a je tudíž největší v Evropě.

Zdroj: E.ON Ruhrgas, NGV Journal, 2. září 2011

Nizozemsko: Rotterdam zavádí do hromadné dopravy 100 aut na CNG

Pod vedením Rotterdamského střediska mobility (Rotterdam Mobility Centre, RMC, sdružení provozovatelů taxislužeb) byla 60 společnostem taxislužby dodána nová vozidla Volkswagen, která najdou uplatnění v dopravě studentů v tomto nizozemském městě i jeho okolí. Záměrem je v krátké době nasadit do provozu celkem 115 vozidle na zemní plyn. Všechna vozidla byla dodána během tří měsíců a jsou vybavena čtyřválcovým motorem na CNG. Nová flotila bude tankovat na stanici Argos nacházející se na letišti Rotterdam The Hague. Navíc se nyní buduje druhé plnící stanice na další stanici Argos na jihu města. Třetí stanice bude dokončena v lokalitě Boezembocht do poloviny roku 2012 společností CNG Net, která provozuje síť více než 60 plnících stanice zemního plynu v Nizozemsku.

Zdroj: RMC: NGV Journal, 30. srpna 2011

Volkswagen je nejúspěšnější značkou vozidel na CNG v Rakousku

Podle nejnovějších údajů rakouského statistického úřadu byl nejoblíbenější značkou v segmentu vozidel poháněných hospodárným a ekologickým palivem v první polovině letošního roku Volkswagen.

Z téměř 200 nově registrovaných osobních automobilů pocházelo 131 od Volkswagenu. Opět nejoblíbenější model byl VW Touran 1.4 TSI Ecofuel CNG. Fiat na druhém místě prodal 42 vozidle s pohonem na dvojí palivo (benzin a zemní plyn), přičemž nejlépe se prodával model Punto 1.4 NP 199 BZ/CNG. Třetí místo obsadil Opel s 22 vozy Zafira 1.6 CNG, zatímco Mercedes-Benz prodal jen 4 vozidla (E 200 NGT Blue 212, B 170 NGT 245).

V segmentu nákladních vozů se jako první umístil Fiat. Z přibližně 100 nákladních vozů na CNG prodaných od ledna do června 2011 mělo 51 značku Fiat, 37 Volkswagen a zbytek byl od společnosti Iveco, Opel a Mercedes.

Zdroj: GNV Magazine, 8. září 2011

Francie nadále podporuje CNG v dopravě

V reakci na otázku položenou předsedou Regionální rady Rhone-Alpes panem Jean-Jacquem Queqranne na téma problémů se zásobováním CNG, s nimiž se v tomto regionu potýkají uživatelé vozidel s pohonem na zemní plyn, sdělilo francouzské Ministerstvo životního prostředí, udržitelného rozvoje, dopravy a bytové politiky, že vláda bude i nadále CNG prosazovat, neboť umožňuje příznivou ekologickou bilanci z hlediska emisí prachu a skleníkových plynů. Zmínilo se též o povzbudivých perspektivách v oboru nákladních vozů z ekologického i ekonomického hlediska.

Ministerstvo připomnělo, že 4.7.2005 byl Ministerstvem hospodářství, financí a průmyslu na straně jedné a společnostmi Gaz de France, Carrefour, Total, PSA Peugeot Citroén, Renault Trucks podepsán protokol o zajištění úspěchů vozidel na zemní plyn do roku 2010. Záměrem bylo do konce roku 2010 dosáhnout vozového parku provozovaného na CNG v počtu 100 tisíc lehkých vozidel, 3 tisíce autobusů, 1 200 těžkých vozidel a také zřídit 300 distribučních terminálů CNG na čerpacích stanicích. Po odstoupení některých signatářů protokolu došlo k přehodnocení cílů, a dnešní stav činí 2 200 autobusů, 1 100 nákladních vozů a 10 200 lehkých vozidel (hlavně společností provozujících celé flotily vozů – fleetových společností). V provozu je asi 300 terminálů CNG, využívaných většinou místními vozovými parky, přičemž 32 je otevřeno veřejnosti. Vláda však pokračuje v práci na podporu tohoto plynného paliva a umožnila udělování celkové výjimky z daně z domácí spotřeby zemního plynu (TICGN). V podpoře tohoto odvětví bude pokračovat, neboť vykazuje příznivou ekologickou bilanci z hlediska prachu i emisí skleníkových plynů.

Zdroj: GNV Magazine, 15. srpna 2011

Fotografií

Čína – situace v oblasti využití stlačeného zemního plynu v dopravě

Peru – lokomotiva s pohonem na zemní plyn

Rusko – lokomitiva s pohonem na LNG – zkapalněný zemní plyn

Rusko – Traktor typ K700 s pohonem na stlačený zemní plyn

Motocykl s pohonem na CNG

Čína – Rickshaw China představila rikšu „E também“ s alternativním pohonem na CNG, určena pro čínský nebo asijský trh.

Čína – autobusová doprava – provincie Sichuan – pohon zemní plyn

.

  • zdroj apvgn.pt

Aktuality

01.09.2017 NOVÝ MOTOR VW 1.0 TGI

Nový tříválec spalující stlačený zemní plyn je primárně určen pro malá auta VW Group. Potvrzen je pro Seat Ibiza i nový Volkswagen Polo.


21.04.2014 DOVOZ ze zahraničí NA PŘÁNÍ

ZDARMA profi služby při realizaci dovozu


08.08.2012 CNG STANICE V ŽEBRÁKU - OTEVŘENÍ

PROVOZ NONSTOP


22.02.2014 Octavia CNG

Škoda Octavia G-Tec


Chceš být IN? Tankuj zemní plyn!

Copyright © 2007 – 2017 CNG Company s.r.o., Hředle 81, 267 51 Zdice, e-mail: info@cngcompany.cz