Mercedes-Benz Econic 1828 NGT

Mercedes-Benz Econic 1828 NGT

Motor na zemní plyn pro vozidla Econic je skvěle připraven na budoucnost, neboť splňuje náročný certifikační předpis ECE R110, jakož i velmi přísnou emisní normu EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicle) a již nyní je množství jeho emisí pod úrovní limitů připravované emisní normy EURO 5. Z jeho výfukového potrubí totiž vychází sotva víc, než jen horký vzduch.

Je to díky vyspělému systému elektronického řízení činnosti motoru, integrovanému dvoučinnému katalyzátoru a přirozenému průběhu spalování zemního plynu. K tomu se přidává extrémně klidný běh a rovnoměrnější spalování, takže hlučnost vozidel Econic na zemní plyn je až o 50 % nižší než u dobře odhlučněného vznětového motoru. Proto také vyhovuje podvozek vozidel Econic na zemní plyn požadavkům na udělení prestižního německého ocenění kvality „Blauer Umweltengel“ (Modrý ekologický anděl).

S největším výkonem 205 kW/279 k a maximem točivého momentu 1000 Nm má motor na zemní plyn ideální předpoklady pro příkladné plnění všech pracovních úkolů. Díky optimální tvorbě směsi řízené elektronickou jednotkou motoru, dosahuje tento motor svého plného výkonu mimořádně hospodárným způsobem. Řídicí jednotka motoru upravuje parametry vícebodového vstřikování paliva a spalovací proces individuálně pro každý válec tak, aby byla v jakékoli jízdní situaci zaručena výjimečná úroveň výkonu a nízká spotřeba paliva. Ve skutečnosti ušetříte už při každém čerpání paliva díky daňovému zvýhodnění zemního plynu v mnoha evropských zemích.

Přehled výhod

  • účinné vyřešení problému emisí jemného prachu a pevných částic
  • malá hlučnost
  • zemní plyn je považován za alternativní palivo
  • certifikace podle emisní normy EEV
  • úroveň emisí pod limity EURO 5
  • vysoký výkon, nízká spotřeba paliva
  • daňová zvýhodnění

Při spalování zemního plynu nevznikají téměř žádné pevné částice a jemný prach (pevné částice PM 10 a menší než 10 mikrometrů). Econic s motorem na zemní plyn má emise pevných částic výrazně pod úrovní limitů EEV a EURO 5 (0,004 g/kWh).

Mercedes-Econic 1828 LS NGT

Ke stažení:

Kalkulace úspor Mercedes-Benz Econic

Technická data

Aktuality

01.09.2017 NOVÝ MOTOR VW 1.0 TGI

Nový tříválec spalující stlačený zemní plyn je primárně určen pro malá auta VW Group. Potvrzen je pro Seat Ibiza i nový Volkswagen Polo.


21.04.2014 DOVOZ ze zahraničí NA PŘÁNÍ

ZDARMA profi služby při realizaci dovozu


08.08.2012 CNG STANICE V ŽEBRÁKU - OTEVŘENÍ

PROVOZ NONSTOP


22.02.2014 Octavia CNG

Škoda Octavia G-Tec


Chceš být IN? Tankuj zemní plyn!

Copyright © 2007 – 2017 CNG Company s.r.o., Hředle 81, 267 51 Zdice, e-mail: info@cngcompany.cz