Automobily, které byly nahrazeny novějšími modely

Opel Zafira 1.6 16V EcoTec CNG

Díky promyšlenému uložení čtyř separátních nádrží na zemní plyn u zadní nápravy Zafira CNG neztrácí nic ze své obdivuhodné prostorové flexibility. Zafira CNG druhé generace nabízí ještě více prostoru pro zavazadla – v pětimístném uspořádání má zavazadelník objem 645 litrů, což je nejvíce mezi sedmimístnými vany. Maximální objem nákladového prostoru činí až 1820 litrů.

Zafira CNG jde příkladem i při hodnocení bezpečnosti: Mimořádně odolné nádrže na plyn jsou vyrobeny z ušlechtilých pevných ocelí, na výrobu všech potrubí byla použita nerezavějící ocel. Nádrže i potrubí jsou uložena v zónách, které nejsou přímo ohroženy deformací při případné havárii. Zafira CNG je samozřejmě také vybavena komplexním bezpečnostním a ochranným systémem SAFETEC, díky kterému Zafira získala maximální pětihvězdičkové hodnocení… >>> více <<<

Ke stažení:

Kalkulace úspor Opel Zafira

Ford Transit 2.3 – Duratec – DOHC CNG

Potřebujete-li přepravit až šest osob spolu s rozměrným nákladem, je Transit Kombi Van ideálním řešením. Je vybaven dvěma řadami sedadel pro přepravu 5 – 6 osob včetně řidiče. Nákladový prostor je oddělen přepážkou, jejíž důmyslná konstrukce umožňuje vysokou adaptabilitu nákladového prostoru. Jako doplnění řady použitelných alternativních paliv Ford nabízí stlačený zemní plyn. Pohon na CNG produkuje nejméně o 50 % méně CO2 v porovnání se vznětovým motorem a lze tak ušetřit náklady na 1 km až o 46 %. Provoz na zemní plyn se nijak negativně nedotkl nákladního prostoru… >>> více <<<

Ke stažení:

Kalkulace úspor Ford Transit

Fiat Multipla 1.6 16V Natural Power

Originální MPV Fiat Multipla nabízí netradiční uspořádání sedadel 3+3, pohodlně tedy přepraví až šest osob. Navíc je dlouhý pouhých 3,5 m, takže s ním i v centru města pohodlně zaparkujete.

Totéž samozřejmě platí i o verzi Fiat Multipla Natural Power. Ta je poháněna jednotkou 1.6 16v Torque o objemu 1596 cm3, vybavenou sekvenčním systémem vstřikování Multipoint, která při pohonu na zemní plyn dodává vozu optimální výkon 68 kW. Pokud jde o spotřebu, údaje jsou pro takto velké vozidlo velmi příznivé. Při provozu na zemní plyn dosahuje Multipla Natural Power kombinované spotřeby 9,0 m3 na 100 km. Je vybavena celkem třemi tlakovými lahvemi na metan, které jsou schopny pojmout až 164 l (26 kg / 39 m3) metanu. U benzínové nádrže však došlo v případě verze Natural Power k jejímu zmenšení na 38l. Při kombinaci obou paliv tak urazí Multipla až 850 km! Multipla rovněž nabízí i možnosti odpočtu DPH, verzi Natural Power nevyjímaje… >>> více <<<

Ke stažení:

Kalkulace úspor Fiat Multipla

Technická data

Mercedes-Benz B-Class 180 NGT

Ať řídíte kterýkoli z modelů třídy B, vždy to znamená cenné přispění k ochraně životního prostředí. Nový model B 180 NGT může jezdit na benzín nebo zemní plyn. Ptáte-li se, koho nebo co s sebou můžete vzít na cesty, třída B nabízí více než jednu odpověď. Zadní sedadla ve formě lavice (rozdělená v poměru 1/3:2/3) je možné ve standardu sklopit vpřed. Sklopte zadní sedadla a během okamžiku máte k dispozici zcela rovnou a rozšířenou plochu pro nakládání zavazadel. Můžete také snížit výšku podlahy ložného prostoru o 8,5 centimetru – pro získání ještě většího prostoru pro zavazadla.

Díky prostředku pro opravy defektů kola TIREFIT není nutné vozit s sebou náhradní kolo – což znamená, že můžete uložit dva sedáky ze zadních sedadel do prostoru pro náhradní kolo pod podlahu ložného prostoru, což přispívá k rozšíření hloubky zavazadlového prostoru. Volitelně dostupná loketní opěrka pro střední zadní sedadlo může být sklopena nebo zcela vyjmuta, čímž se okamžitě vytvoří prostor pro nakládání dlouhých předmětů, jako například lyží.

Nejvyšší úroveň adaptability nabízí systém EASY-VARIO, který je k dispozici jako volitelná výbava. Umožňuje vám vyjmout sedadlo předního spolujezdce a opěradla zadních sedadel velice snadno a vytvořena je tak rovná plocha o délce až 295 cm… >>> více <<<

Ke stažení

Kalkulace úspor Mercedes B – Class

Technická data

Opel Combo 1.6 CNG Ecotec

Tovární profesionální zástavba nádrží na stlačený zemní plyn se nijak nedotkla vnitřního prostoru, Combo CNG tedy nabízí stejně velký prostor pro zavazadla i náklad, jako „sourozenci“ pohánění zážehovými nebo vznětovými motory – zavazadlový prostor modelu Combo Tour CNG má objem až 3050 l, prostor pro náklad dodávek Combo CNG je velký až 3200 l.

Kompaktní stavba zadní nápravy modelu Opel Combo CNG poskytuje dostatek prostoru pro umístění třech zásobníků plynu i rezervní benzinové nádrže.

Pevný skelet vozu a kvalitní materiál zásobníků zemního plynu, který je v nich uložený pod tlakem 200 barů, zaručují maximální míru bezpečnosti. Každý ze zásobníků stlačeného plynu má vlastní magnetický ventil, který okamžitě přeruší dodávku plynu k motoru jakmile jeho obrátky poklesnou pod minimální startovací otáčky… >>> více <<<

Ke stažení:

Kalkulace úspor Opel Combo

Fiat Dobló 1.6 16V Natural Power

Fiat Doblo Natural Power představuje praktickou dvoumístnou dodávku, která je schopna přepravit až 4 m3 nákladu a v bohatém nákladovém prostoru dokáže přepravit až 2 europalety.

Ve verzi Natural Power je nabízena jak se standardním rozvorem 2583 mm, tak s prodlouženým rozvorem 2963 mm. Díky svým skvělým parametrům byl Fiat Doblo Cargo oceněný prestižním titulem Van of the Year 2006 mezinárodní porotou motoristických novinářů z 19 zemí, kteří se specializují na sektor užitkových automobilů.

Fiat Doblo Cargo Natural Power je poháněn, obdobně jako Fiat Multipla, agregátem 1.6 16v Torque o objemu 1596 cm3, který při pohonu na zemní plyn dodává vozu výkon 68 kW. Má tři tlakové lahve o kapacitě 111 l, což odpovídá 18 kg nebo 26,4 m3 zemního plynu umístěné pod podlahovou plošinou. Benzínová nádrž byla i v tomto případě snížena na 30 l. Při kombinované spotřebě 9,0 m3 zemního plynu na 100 km urazí Fiat Doblo Natural Power na jedno natankování až 620 km.

Ke stažení:

Kalkulace úspor Fiat Dobló

Technická data

Aktuality

01.09.2017 NOVÝ MOTOR VW 1.0 TGI

Nový tříválec spalující stlačený zemní plyn je primárně určen pro malá auta VW Group. Potvrzen je pro Seat Ibiza i nový Volkswagen Polo.


21.04.2014 DOVOZ ze zahraničí NA PŘÁNÍ

ZDARMA profi služby při realizaci dovozu


08.08.2012 CNG STANICE V ŽEBRÁKU - OTEVŘENÍ

PROVOZ NONSTOP


22.02.2014 Octavia CNG

Škoda Octavia G-Tec


Chceš být IN? Tankuj zemní plyn!

Copyright © 2007 – 2017 CNG Company s.r.o., Hředle 81, 267 51 Zdice, e-mail: info@cngcompany.cz