Nejčastější dotazy k CNG

  • Je možné do vozu vybaveného motorem na spalování CNG natankovat bioplyn, aniž by to mělo vliv na funkci či výkon motoru? Je třeba nějaká úprava?

Do sériově vyráběných vozů lze tankovat bioplyn bez provedení jakéhokoliv zásahu v nastavení motoru. Spalování bioplynu nemá žádný vliv na chod motoru. Výkon či spotřeba jsou obdobné.

18.10.2009

  • Jedná se o stejný plyn, který se používá k vytápění domů a při vaření?

Ano, CNG je zemní plyn, který je rozveden v klasických plynovodech. Do nádrží je ho ovšem třeba stlačit na požadovanou hodnotu, a to i z důvodu zvětšení jeho množství.

23.10.2009

  • Po jakou dobu je platná pravidelná STK a EMISE u vozidel s pohonem na CNG?

Pokud jde o vozidla sériově vyráběná, tedy s originální zástavbou CNG od výrobce, je platnost STK i emisí stejná jako u vozidel benzinových nebo naftových, tedy 2 roky. U vozidel, kde byl pohon na CNG instalován dodatečně (přestavba), je ještě nutné vozidlo přistavit k provedení revize, a to jednou ročně.

30.12.2009

  • Lze palivo E 85 tankovat do vozů na CNG (sériově vyráběných)?

Jak přestavbová, tak originální vozidla mají dvě plnící hrdla, proto pokud se rozhodnete do nádrže na benzin tankovat ethanol E 85, toto možné je, do tlakové nádoby s CNG nikoliv.

Ethanol je bezbarvá kapalina ostré, ve zředění příjemné, alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů. Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

CNG je zkratka anglického názvu pro stlačený zemní plyn – Compressed Natural Gas.

30.12.2009

  • Dobrý den. Na stránkách jsem se ale nedověděl jak se domácí plnička připojuje. Mám u domu kapličku se zemním plynem a jde mi o to jestli si koupím plničku, přivezu domů, postavím vedle kapličky a sám ji napojím. Děkuji

Plnící zařízení zn. Coltri MCH4–20 lze připojit bez jakéhokoliv projektu či stavebního povolení. Připojení musí být provedeno odborně tedy „plynařem“, není však třeba žádná specializace, způsob připojení je obdobný jako u kotle na zemní plyn nebo plynového sporáku.

Plnící zařízení do 7Nm3 lze umístit i ve vnitřních prostorách, tedy např. do garáže (splňuje MCH4. MCH5) Plnící zařízení do 20Nm3 musí být umístěno v otevřených prostorách (MCH10, MCH20), bez nutnosti projektu nebo stavebního povolení.

Plnící výkon nad 20Nm3 – zde se již jedná o plnící stanici (MCH24,MCH30) – připojení podléhá stavebnímu povolení a projektu.

14.4.2010

Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme ZDE

Aktuality

01.09.2017 NOVÝ MOTOR VW 1.0 TGI

Nový tříválec spalující stlačený zemní plyn je primárně určen pro malá auta VW Group. Potvrzen je pro Seat Ibiza i nový Volkswagen Polo.


21.04.2014 DOVOZ ze zahraničí NA PŘÁNÍ

ZDARMA profi služby při realizaci dovozu


08.08.2012 CNG STANICE V ŽEBRÁKU - OTEVŘENÍ

PROVOZ NONSTOP


22.02.2014 Octavia CNG

Škoda Octavia G-Tec


Chceš být IN? Tankuj zemní plyn!

Copyright © 2007 – 2017 CNG Company s.r.o., Hředle 81, 267 51 Zdice, e-mail: info@cngcompany.cz