Itálie / Italy

Italy

Itálie je evropskou kolébkou zemního plynu v dopravě. Zemní plyn je zde i v současné době velice rozšířen. Na silnicích jezdí přes 600.000 vozidel na stlačený zemní plyn. Natankujete u více než 620 čepacích stanic(většinou mimo dálnice). Síť plnících stanic je zde velice hustá. Nejvíce jich najdete v severní Itálii, kde se zemní plyn jako palivo pro automobily začal užívat nejdříve, a to již v roce 1930.

Tipy a zkušenosti

Před jízdou do Itálie je nuté upozornit na několik důležitostí. V Itálii se na některých stanicích pro plnění vozidel používá odlišná plnící koncovka (spíše v jižní Itáli). Nemusíte se však obávat. Na každé stanici je obsluha, která má vždy po ruce adaptér pro evropský standard NGV-1. Samooblužné tankování zde není ze zákona dovoleno. Pro ty z Vás, kteří neponechávají nic náhodě, přibalte do kuftu redukci vlastní (lze objednat u nás)

Upozornění nejen pro jízdu v Itálii: Může se stát, že obsluha stanice bude kontrolovat známku o životnosti tlakových zásobníků. Novější originální vozidla mají tlakové zásobníky většinou schváleny na dobu 20 let. Platnost by měla být vyznačena na štítku a vylepena na víčku nádrže (zevnitř). Mohlo by se stát, že Vám s propadlou platností nenatankují.

Pokud nejsou plnící stanice součástí běžných čerpacích stanic, jsou většinou otevřeny od 06.00 do 20.00 hodin, proto doporučujeme jízdu předem dobře naplánovat.

Souhrn informací:

Označení CNG: „M“ – METANO

Počet CNG plnících stanici: 620

Průměrná cena CNG je: 0.89 EUR

  • pozn. stav k 1.3.2010

O Vaše zkušenosti s jízdou na CNG se podělte s ostatními ZDE, rádi je zveřejníme.

. . .

  • zdroj metanoauto.com

Aktuality

01.09.2017 NOVÝ MOTOR VW 1.0 TGI

Nový tříválec spalující stlačený zemní plyn je primárně určen pro malá auta VW Group. Potvrzen je pro Seat Ibiza i nový Volkswagen Polo.


21.04.2014 DOVOZ ze zahraničí NA PŘÁNÍ

ZDARMA profi služby při realizaci dovozu


08.08.2012 CNG STANICE V ŽEBRÁKU - OTEVŘENÍ

PROVOZ NONSTOP


22.02.2014 Octavia CNG

Škoda Octavia G-Tec


Chceš být IN? Tankuj zemní plyn!

Copyright © 2007 – 2017 CNG Company s.r.o., Hředle 81, 267 51 Zdice, e-mail: info@cngcompany.cz